Contract semnat pentru prima creşă din Tismana!

Primarul Narcis Petre Remetea a fost ieri la Guvern pentru a semna contractul care asigură fondurile necesare construirii la Tismana a primei creşe din oraş. Banii vin prin faimosul PNRR, la eveniment fiind prezent inclusiv şeful Guvernului, după cum a anunţat edilul într-o postare pe reţelele de socializare. „Astăzi, în numele oraşului nostru, am semnat în prezenţa domnului PRIM MINISTRU, CIUCĂ NICOLAE IONEL, contractul de finanţare ,,CONSTRUCŢIE CREŞĂ ÎN ORAŞUL TISMANA,, în valoare de 118.800.000.000 ( lei vechi) cu tva. Vreau să mulţumesc special de invitaţie domnului CSEKE ZOLTAN ATTILA, MINISTRUL DEZVOLTĂRII ŞI LUCRĂRILOR PUBLICE, pentru onoarea acordată din nou oraşului nostru. Totodată, doresc să mulţumesc pentru tot ajutorul, domnului PREŞEDINTE PSD GORJ, MIHAI WEBER, care are încredere în mine şi mă ajută necondiţionat în toate planurile mele. Vreau să vă asigur dragi locuitori ai oraşului Tismana, că voi face eforturi pentru a aduce cât mai multe fonduri şi investiţii publice şi private în comunitatea noastră, să putem să ne dezvoltăm durabil şi să atragem către oraşul nostru noi locuitori şi noi afaceri”, a menţionat edilul Narcis Petre Remetea.

About autor